Strasidla z kastiela

Hobbyhorse Slovakia bola spoluorganizátor veľmi zaujímavej akcie, ktorá sa konania v priestoroch budmerického kaštieľa.

Akcia spájala súťaž vo vodení skutočného koňa po určenej dráhe so súťažou s hobbyhorsami.

účastníci hobby horse súťaže

Krásne jesenné počasie, krásne priestory historického parku prilákali na akciu dlhoročných priaznicov hobbyhorsingu alebo aj úplných nováčikov. Na pripravenej trati boli aj skutočné konské prekážky.

Dsc 0775 Min

Veľmi nás teší, že sa hobbyhorsom a hobbyhorsingu začínajú venovať aj chlapci. Na akcii ich bolo niekoľko a veríme, že si užili super deň a že sa zúčastia aj na ďalších podujatiach Hobby Horse Slovakia.

účastníci súťaže

Fotogaléria z akcie

Hobbyhorse Slovakia je medzinárodné združenie priaznivcov hobbyhorsingu. Hobbyhorsing je na Slovensku relatívne nové športová disciplína, ktorá si však získava čoraz viac priaznivcov. Súťažiaci v hobbyhorsingu používajú športovú pomôcku hobbyhorse (je to napodobenina konskej hlavy, ktorá ja pevne uchytená na drevenú palicu) na plnenie súťažných disciplín ako napr. parkúr alebo drezúra.

Hobbyhorse Slovakia je organizátorom medzinárodného šampionátu v hobbyhorse: Hobbyhorse Championship. Koná každý rok v jarných mesiacoch. Spolupracuje s inými hobbyhorsing združeniami z Fínska, Rakúska, Českej republiky, Poľska.